Veštec Peter odporúča: takto očistíte BYT ALEBO DOM od ťažkých energií

02.04.2018 07:48

 

Jar nabáda k upratovaniu. Je dokázané, že práve v období, keď sa prebúdza matka príroda, siaha po metlách, handrách a čistiacich prípravkoch väčšina z nás. Je to zrejme prirodzený ľudský kód – z príbytkov chceme vykynožiť všetku nečistotu, ktorá sa v nich nahromadila počas dlhej zimy. 
 
V rámci klasického upratovania treba dodržať tri základné rady – z domácnosti povyhadzovať nepotrebné a nevyužívané veci, všetko dôkladne poumývať a „vyglančiť“ a v neposlednom rade kvalitne vyvetrať každučkú útrobu bytu či domu. 
Popri tradičnom detoxe príbytkov jestvuje aj upratovanie energetické – zamerané na to, aby sme do svojho kráľovstva vniesli svieže, čerstvé a novátorské vibrácie. Prezradím vám, ako na to. Tu je viacero dobrých rád. 


 
*Preč s pavučinami a plesňami!
„Diela“ pavúkov, ale aj čierne machule v rohoch miestností signalizujú ustrnuté, prípadne aj temné energie. Pavučiny a plesne sa tvoria v priestoroch, kde našli svoje pomyselné útočisko duchovia alebo démoni. 
 
*Vyzvite anjelov a ochrancov príbytku k spolupráci
Každý priestor má svojich dobrotivých anjelov. Ich cieľ je jasný – strážiť priestory pred zlými silami. Po zimných mesiacoch môžu byť unavení alebo „prispatí“. Prebuďte ich – čo i len jedinou slovnou výzvou – a poproste, aby nad vaším domom alebo bytom držali takzvané ochranné perute. 
 
*Po izbách porozkladajte takzvané slnečné minerály
V jarnom období má slnečný svit obrovskú moc. V čo najväčšej miere sa snažte do priestorov vháňať blahodarné lúče. Energiu slnka môžete umocňovať žltými minerálnymi kameňmi. Položte ich na viditeľné miesta vo vašom príbytku. Polodrahokamy ako citrín, jantár alebo tigrie oko prinášajú radosť, optimizmus a chuť do života. 
 
*Čerstvé brezové prútiky vyháňajú temnotu
Zájdite do prírody a nájdite si zdravú brezu. Poproste jej anjelov o pomoc – aby ste si z porastu mohli natrhať zopár čerstvých prútikov. Tie zviažte do metly – a dôkladne ňou povymetajte všetky útroby domu alebo bytu. Zbavíte sa tak usadenín, napríklad aj energií závisti z vonkajšieho prostredia. 
 
*Bahniatka za rámom obrazu
K jarnému obdobiu patria aj chlpaté púčiky, zdobiace vázy mnohých gazdiniek. Symbol sa spája sa s Kvetnou nedeľou. Pôvodne sa mala volať Palmová, pretože Ježišovi pri vstupe do Jeruzalema mávali nadšené zástupy palmovými ratolesťami a oslavovali ho ako mesiáša. U nás palmy nahradili pučiace vŕbové halúzky. Bahniatka sa práve počas Kvetnej nedele svätili v kostoloch. Ľudia ich na poliach vpichovali do zeme, aby úrodu ochránili pred nepriazňou osudu. Bahniatka sa umiestňovali aj do domácností - konkrétne za obrazy. Dôvod? Strážny štít pred zlovestným počasím a jedovatými šípmi z prostredia – napríklad urieknutím či porobením. 
 
*Mocné vykurovadlá
Počas jarných dní nezabudnite na vykurovadlá. Kúzelné arómy majú schopnosť nasať zlovestné energie a – na strane druhej – rozprúdiť v priestoroch prajné a pozitívne vibrácie. Vybrať si môžete esenciálne oleje, vonné paličky, prípadne aromatické sviečky – vždy však dbajte na to, aby boli vyrobené z prírodných surovín. 
Byty či domy dokonale prečistí napríklad kadidlo alebo šalvia. Obe vône likvidujú energo-balasty, nemajúce Boží pôvod. Dokonca sa ich boja aj démoni či duchovia. 
O radosť v domácnosti sa postará santalové drevo. Vzťahy utuží ruža, finančný magnetizmus posilnia tonkové bôby. 


 
*Himalájska soľ rozsypaná po zemi
Niektorí majstri ezoterických vied nedajú dopustiť na silu soli – najmä himalájskej. Sú presvedčení, že pohlcuje všetku temnotu a hustotu. Recept je jednoduchý – po celom byte či dome rozsypte zrniečka soli. Nevynechajte pritom ani také miestnosti, v ktorých sa zdržiavate pomenej, napríklad špajze či pivničné priestory. Soľ nechajte pôsobiť počas celej noci. Na druhý deň ju povysávajte. Samozrejme, po tomto akte môžete siahnuť len za predpokladu, že v domácnosti nemáte koberce. Opatrní buďte aj v takom prípade, ak chováte domáce zvieratká. 
 
*Diamantový dážď archanjela Gabriela
Pri očiste priestorov pomáhajú aj vizualizačné cvičenia. Jedným z nich je privolávanie takzvaného diamantového dažďa archanjela Gabriela, sprostredkovateľa Božej prány. Zatvorte oči a poproste o blízkosť a pomocné „ruky“ mocného anjela. Vyslovte želanie, aby spustil očistný dážď. Predstavujte si, ako z nebies padajú milióny ligotajúcich sa kvapiek. Tie obmývajú celý váš dom alebo byt, vstrebávajúc zlovestné energie. Vzápätí sa – nasaté zlom – strácajú v hlbinách matky zeme. Tá sa s radosťou postará o „vcucnutie“ záporných vibrácií a ich transformáciu na dobro. 
 
*Popri očiste príbytku nezabudnite na detox seba samého
Byty alebo domy, v ktorých žijeme, sú odrazom "našskosti". Jednoducho povedané – ak v nich vládnu negatívne energie, pravdepodobne si aj my sami nosíme vo svojich útrobách čosi ťažké a husté. Naopak, pozitivizmom presiaknuté príbytky indikujú spokojnú a šťastnú dušu. Stotožnite sa s teóriou, že ak popracujete na prečistení vlastnej osoby, ovplyvní to aj kvalitu vášho bývania. Počas aktuálnych dní vygumujte zo svojho ja všetky zlovestné myšlienky, deštruktívne emócie, zbavte sa chorých alebo nesprávnych názorov, upravte svoje správanie, zmeňte životný štýl. Jarné obdobie je na seba-prerod ako stvorené.


Zdroj obrázkov: pixabay
/