AMETYST vám vyčistí hlavu

22.11.2017 13:07

 

V jesennom období dostáva naše psyché zabrať. Prispieva k tomu tma, potemnelosť, studené počasie, medziľudský chlad. Hovorí sa, že do pozemských štruktúr práve teraz prenikajú temné entity z nízkych dimenzií a - ľudovo povedané - sadajú si na plecia tých jedincov, ktorí sú duševne labilnejší. Vzápätí ich okupujú - kradnú osobnú silu, vervu a energiu, umocňujú pocity beznádeje, v hlave produkujú husté a lepkavé myšlienky. Takýmto spôsobom depresívne stavy ešte väčšmi bujnejú. 
 
Samozrejme, pri psychických neduhoch treba vyhľadať rady odborníkov - fundovaných a erudovaných. Mierne príznaky zjemnia aj alternatívne harmonizačné prvky. Prenádherné energie poskytujú napríklad minerálne kamene - dary matky zeme. Bojovníkom proti takzvaným duchom depresií je ametyst, fialový polodrahokam, ktorý očarí svojím dizajnom, ale najmä vyžarovaním. 
 
 
Jeho názov a farba súvisia so starou gréckou povesťou. Najvyšší boh Zeus vylial víno na biely kremeň a ten sfialovel. Takýmto spôsobom sa do pozemských štruktúr vniesli nebeské esencie - a tie majú zabezpečovať ochranu pred všetkým zlom. 
 
Mocný fialový kameň blahodarne pôsobí na myseľ človeka - dokáže ju upokojiť, ale aj poriadne naštartovať. Zbavuje takých ideí, ktoré sú pre ľudskú bytosť nežiaduce. Robí poriadok a inventúru a v hlave. 
 
 
Pokiaľ sa nachádzate v nerozhodnom období, práve ametyst bude vaším najlepším spoločníkom. Pomôže vám rozlíšiť, ktorá životná cesta prinesie najviac pozitív. 
 
Polodrahokam posilňuje vieru, že človek je pod ustavičným Božím dohľadom, a preto sa nemusí ničoho a nikoho báť. Láme strachy a obavy rôzneho druhu. Zvyšuje bázu optimizmu a vervy. Je pomocníkom pri meditáciách, rozjímaniach a vizualizačných cvičeniach. Zosilňuje moc modlitieb, zasielaných do Univerza. 
 
Na zdravotnej báze poskytuje pomoc pri bolestiach hlavy, psychických a nervových ochoreniach. 
 
 
Chcete zistiť, ktorý je váš osobný liečivý a harmonizačný kameň? Spýtajte sa ma na to v rámci telefonickej konzultácie.