Karty veštca Petra sú hodené. Prečítajte si, čo vám osud a vaša vlastná duša nadelia v roku 2017

10.12.2016 10:26

 

Milí priatelia, rok 2017 je na spadnutie. Prečítajte si, čo vás v ňom čaká a čo neminie. Samozrejme, popri výklade nezabúdajte na to, že budúcnosť si vo velikánskej miere kreujeme my sami. Spoliehať sa výsostne na osud či sudičky by bolo z našej strany fatalistické...
 
 
 
 
BARAN
Starajte sa o svoju rodinu a dajte jej pocítiť silu lásky. V práci nezabudnite vypnúť
 
*Láska a vzťahy
Karta „rodina“
Kvalita citovej sféry v percentách: 75 %
Na obzore je harmonický a vyvážený rok. Do jestvujúcich vzťahov sa „naleje“ viac lásky a priaznivú renesanciu zažijú aj tie zväzky, ktoré sa v predošlých rokoch narušili alebo naštrbili – napríklad vplyvom rozličnej životnej optiky, početných hádok či nevery. Barani budú voči svojim polovičkám otvorenejší, láskavejší a štedrejší. A rovnaký benefit získajú aj od partnerov či partneriek. Výsledok? Priaznivá vzťahová klíma. Vo hviezdach je napísané, že nositelia ohnivého a zväčša cholerického znamenia prežijú so svojou láskou množstvo nevšedných a netradičných chvíľ. Rozbije sa tak nežiaduca rutina či stereotyp, ktoré sa vo veľkej miere podpisovali pod chladnutie vzájomných citov. Na obzore je i viac romantiky, obdarúvania, cibrenia spoločných záujmov či cestovania. Mnohí Barani popracujú na svojom Ja – budú viac chápavejší a menej tvrdohlavejší. Ich častá apatia voči polovičke sa zmení na záujem a rešpekt. Uvedomia si, že za viaceré neduhy či problémy, ktoré sa objavili v partnerstve alebo manželstve, mohli vo veľkej miere aj oni sami. Z nosa si zložia pomyselné ružové okuliare, aby mohli vlastnú osobnosť – s kladmi i zápormi - uzrieť vo svetle pravdy. 
Pozitívne vibrácie roka 2017 sa odzrkadlia aj v rodinnej sfére. Blízke vzťahy budú kvalitné a utrasú sa aj také zväzky, ktoré v minulosti naštrbili názorové alebo majetkové nezhody. Duchovná ríša má pre Baranov, ktorí milujú svoje rodiny, dobrú radu – doprajte najbližším príbuzným všetko, po čom túžia. Klepnite sa po vrecku a nešetrite. Vedzte, že peniaze si treba užívať tu a teraz. Už zajtra môže byť neskoro. 
Barani, ktorí sú osamelí, môžu stretnúť príjemného človeka. Z priateľstva sa časom vykľuje hodnotný vzťah. V prípade, že dlhodobo túžite po konkrétnej osobe, a tak sa podvedome či vedome bránite inému vzťahu, hviezdy radia, aby ste falošnú predstavu hodili do koša, daného človeka vygumovali z mysle a srdce otvorili novému jedincovi. 
 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „vyváženosť“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 80 %
Pracovná, kariérna a finančná sféra bude stabilná. Očakávať môžete dostatok práce, ale i pláce. Dariť sa bude tým Baranom, ktorí už roky fungujú v stabilnom zamestnaní, súčasný stav im vyhovuje a nebažia po zmenách, ale i tým Baranom, ktorí v nadchádzajúcom roku siahnu po nových métach. Ak sa rozhodnete pre druhý variant, ľutovať určite nebudete. Sudičky vám nachystali viaceré možnosti a cesty, po ktorých sa môžete vydať. Chňapnúť smiete aj po takých aktivitách, ktoré ste dosiaľ nevykonávali. Samozrejme, vyžadovať si to bude učenie sa nových, dosiaľ nepoznaných vecí.  Toho sa však absolútne nebojte. Mozgové závity budú fungovať na plné obrátky a informácie sa vám do nich vštepia jedna radosť. Z toho vyplýva, že nasledujúci rok je priam stvorený aj na vzdelávanie, študijný rast, absolvovanie kurzov alebo prednášok. Poznatky, ktoré takýmto spôsobom nadobudnete, zužitkujete v praxi a dopomôžu vášmu kariérnemu rastu – a to v nemalej miere. 
Barani budú disponovať zdravou autoritatívnosťou, čo môže byť mimoriadne prospešné najmä vtedy, ak pôsobia na vyšších postoch a majú pod sebou ľudí. Pod úspech sa podpíše aj sila argumentácie, správne názory a progresívne myšlienky, prinášajúce zisk. 
Hviezdy majú pre ohnivé znamenie aj jedno odporúčanie – v roku 2017 nezabúdajte na adekvátny oddych. Doprajte si relax – ideálne s najbližšou rodinou, ktorá vám dobije životné batérie. Permanentné preťažovanie mysle by viedlo k zdravotným neduhom.
Barani, ktorí sú bez práce, majú skvelú šancu nájsť uspokojivý džob. 
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „ustrnutosť“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 75 %
Z hľadiska zdravia majte pod kontrolou celý pohybový aparát. Doprajte mu dostatok pohybu. V opačnom prípade hrozia starosti s kosťami, šľachami či svalmi. Pozor aj na vyťaženosť a vnútorné napätie. Stráňte sa netrpezlivosti a výbušnosti. 
 
*Karmická úloha
Tráviť čas s tými, ktorých skutočne milujete. 
 
*Osobná mantra
„Napredujem, no poznám svoje hranice.“
 
  
 
...
 
BÝK
Pripravte sa na žatie úrody. Ak ste zasievali poctivo a čestne, plody budú sladké
 
*Láska a vzťahy
Karta „spravodlivosť“
Kvalita citovej sféry v percentách: 70 %
Zemské znamenie vstúpi do roku zúčtovania. Odzrkadlí sa v ňom všetko, čo ste dosiaľ vytvorili a s akou energiou ste pracovali. V prípade, že ste boli čestný, korektný, pravdovravný a úprimný, pomyselná úroda bude pestrá a štedrá. Naopak, ak do „portfólia“ vašich vlastností alebo čŕt patrili podlosť, faloš, klamstvo či podľahnutie pozemským pokušeniam rôzneho druhu, pripravte sa na poriadne horké plody. Zákon spravodlivosti sa prejaví najmä v citovej oblasti. 
Zadaní Býci môžu počas nadchádzajúcich mesiacov zaregistrovať dva životné scenáre – ich vzťahy sa extrémne vylepšia, alebo – naopak – dramaticky stroskotajú. S prvým variantom sa stretnú tie osoby, ktoré do partnerských alebo manželských zväzkov vkladali za ostatné roky dostatok prajných citov – nezištnú lásku, úctu, rešpekt, toleranciu a empatiu. Vďaka týmto atribútom sú vaše vzťahy pevné a postavené na mocných pilieroch života. Druhý variant zasiahne tých Býkov, ktorí na svoje vzťahy, takpovediac, kašľali. Aspekt zúčtovania nadobudne reálne kontúry – vaša polovička si zbalí kufre a odíde za lepším. Prípadne kufre zbalí vám a prstom ukáže na vchodové dvere. Nečudujte sa – koledovali ste si o to! 
Počas celého roka 2017 sa od vás na citovej báze očakáva otvorenosť a komunikatívnosť. Je čas naučiť sa hovoriť o svojich skutočných pocitoch. Čím viac prejavíte svoje prirodzené Ja, tým menej nedorozumení alebo bariér vznikne medzi vami a partnerom. Rovnaká rada platí aj pre iné vzťahy – rodinné, priateľské a kolegiálne. 
Zľavte tiež zo svojej tvrdohlavosti. Uvedomte si, že niektoré vzťahové spory vznikajú len preto, že nechcete ustúpiť a priznať si vlastné nedostatky. 
Býci, ktorí vplyvom „módu zúčtovania“ prídu o polovičku, prípadne i tie osoby, ktoré sú bez vzťahu, by do nových zväzkov vstupovať nemali. A už tobôž nie zbrklo a nerozvážne. Očakávať však môžete krátkodobé záležitosti a flirty. 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „dozretie“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 70 %
Pripravte sa na pracovné a kariérne zmeny. Zväčša k nim pristúpite vo vlastnej réžii - aj keď nie príliš radi. Je známe, že Býci sa transformáciám tohto typu bránia. Dôvod? Zemské znamenie miluje svoje istoty a pevnú pôdu pod nohami. Všetko, čo fixné štruktúry nahlodáva alebo ruší, mu spôsobuje poriadne vrásky na tvári. 
K nevyhnutým korektúram vás dovedú dlhodobo neuspokojivé podmienky na pracovnej pôde, slabé ohodnotenie, zneužívanie vašej dobroty či pocit stagnácie alebo vyhorenia. A vedzte, že zmeny, do ktorých sa pustíte, budú správne. Anjeli šťastia poletujú vo vašej bezprostrednej blízkosti. Na obzore sú preto zaujímavé pracovné ponuky, korešpondujúce s vašimi predstavami a požiadavkami. Polepšíte si aj finančne. Zdravší bude i kolektív, do ktorého vstúpite. Hviezdy majú v tomto smere aj jednu výstrahu – pri odchode z doterajšieho zamestnania sa snažte o korektné jednanie. Na dramatické výstupy radšej zabudnite. Skôr sa svojmu starému šéfstvu a ostatnému pracovnému osadenstvu poďakujte a navzájom si zaželajte veľa úspechov a zdaru. Nie je vylúčené, že niektorých ľudí z pôvodnej práce ešte v budúcnosti budete potrebovať. 
Očistným procesom prejdú aj tí Býci, ktorí si zarábajú sami na seba. Ak niektoré činnosti neprinášajú taký osoh, po akom túžite, nebojte sa tieto aktivity nahradiť inými – prinášajúcimi väčšie materiálne potešenie. V obchodoch sa snažte o korektnosť a čistotu – a tieto atribúty aj vyžadujte od druhej strany. Nezabúdajte, že lož má krátke nohy. 
Pre nezamestnané osoby sa črtajú skôr krátkodobé a nie príliš perspektívne džoby. 
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „príroda“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 75 %
Hviezdy vás vyzývajú, aby ste často navštevovali prírodné prostredie. Prechádzky, túry či športové aktivity vás zbavia stresu. Práve ten vám môže v roku 2017 narobiť šarapatu. Ak sa dá, vyhýbajte sa mu alebo sa s ním naučte pracovať. Štrajkovať môže aj imunita. Pozor na kožné problémy. 
 
*Karmická úloha
Konať čestne a poctivo. 
 
*Osobná mantra
„Čo dávam, aj dostávam. Čo dostávam, aj dávam.“
 
  
 
...
 
BLÍŽENCI
Všetko, čo sa odohrá, vo vašom živote, akceptujte; môže za to dočisťovanie karmy
 
*Láska a vzťahy
Karta „minulé životy“
Kvalita citovej sféry v percentách: 65 %
Blíženci, pripravte sa na zmenový rok - oblasť vzťahov poznačia otrasy, prípadne i zemetrasenia.Transformačné „vlny“ pocítia najmä tie osoby, ktoré žijú v neuspokojivých vzťahoch – príliš zovretých, zväzujúcich, nerecipročných, nevyvážených, naplnených neúctou, bojovými energiami či cyklicky sa opakujúcimi problémami a peripetiami. Mnohí z vás si povedia „dosť“ a takémuto zväzku dajú zbohom. Pôjde o jasný signál, že ste si dočistili alebo dorovnali takzvaný karmický vzťah. Partnerstvá s prívlastkom „karmické“ sú zväzky na určité obdobie života – kým si obe strany neodovzdajú to, čo si odovzdať mali. Keď sa tak stane, vzťah sa končí – a človek sa o záchranu môže snažiť zubami-nechtami; aj tak vyjde jeho snaha nazmar. 
Rok 2017 je etapou čistenia všetkých vzťahov, ktoré vás unavujú alebo vám škodia. Odstrihnete sa od nevhodných ľudí – osôb, s ktorými už nie ste na rovnakej či podobnej vlnovej dĺžke. Okrem disharmonických partnerstiev alebo manželstiev sa môžu ukončiť aj priateľstvá, známosti či kolegiálne väzby – všetko v intenciách prirodzených karmických zákonov. 
Po vzťahovom detoxe pocítite obrovskú úľavu. Vaše Ja si vydýchne. Vystavíte tvár novým životným vetrom – a ako pomyselné motýle sa pustíte do objavovania nepoznaných zákutí bytia. Duchovná ríša radí, aby ste po uzatvorení vzťahov nevhupli do nových zväzkov; šli by ste proti potrebám či požiadavkám vašej duše. Momentálne chce byť slobodná, ľahká a splývavá – nezaťažená chorobnými a manipulatívnymi väzbami. Užívajte si život naplno – samozrejme, neprekračujúc hranice a mantinely. Naopak, Blíženci, ktorí sú už roky sami, môžu dať perspektívnemu vzťahu zelenú. Vylúčené nie sú ani žiadosti o ruku.
Nositelia tohto znamenia budú počas nadchádzajúceho roka disponovať sexepílom a silným osobným magnetizmom. Jednoducho povedané – opekniete, čo si všimne a patrične ocení aj okolie. 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „tvoriteľ“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 90 %
Je čas zažiariť! V nasledujúcom roku sa z vás stane „továreň na nápady“. Tými budete sršať tak v domácom prostredí, ako aj na pracovisku. Projekty, ktoré vám skrsnú v hlave, nebudú aktivitami bezvýznamnými či bezduchými; práve naopak – ich realizáciou si výrazne zlepšíte a skvalitníte aktuálne životné pomery. Nápaditosť na domácej pôde sa môže pretaviť do reorganizácie príbytku, ale aj do nastolenia nového poriadku medzi členmi rodiny. Nebojte sa rekonštrukčných prác alebo estetických úprav. Rok je vhodný aj na kúpu novej nehnuteľnosti. 
Tvorivý duch na pracovisku prinesie nové výzvy a obzory. Pre kolegov sa stanete silnou konkurenciou, pre šéfstvo ideálnym zamestnancom. Očakávať môžete povýšenie, ale aj dvihnutie platu. Šikovnosť a pružnosť bude ocenená. Okrem pragmatizmu a rozvahy vám výborne poslúži aj intuícia – a keď sa skĺbi racionálna a spirituálna optika, aj z jednoduchých projektov vyžmýkate maximum. Vďaka šiestemu zmyslu budete presne vedieť, čo kedy spraviť, koho osloviť a aké prostriedky, techniky či metódy použiť. 
Na rok 2017 budú v dobrom spomínať aj tí Blíženci, ktorí sú bez roboty. Vnútorné pochody a intuitívne vnemy vás dovedú k takej práci, ktorá plne uspokojí vaše nároky. Pri pohovoroch sa snažte byť mierne tajomný a nevychrlte všetky svoje klady okamžite. Dovoľte prostrediu, aby ich odhaľovalo postupne. Zvýši to vašu atraktívnosť. 
Ruky si môžu mädliť aj podnikatelia. Sudičky vám naservírujú dostatok zákazníkov, obchodov i plodných finančných transakcií.  
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „srdce“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 75 %
Turbulentné citové záležitosti môžu spôsobiť starosti so srdcovo-cievnym systémom. Pod kontrolou majte hustotu krvi, žily a cievy. Nepresilujte hlasivky a chrípkové či respiračné ochorenia vyležte – aby sa nezopakovali v ešte komplikovanejšej podobe. Naučte sa správne dýchať. 
 
*Karmická úloha
Zbaviť sa bremien a voľne dýchať. 
 
*Osobná mantra
„Počúvam hlas svojho vnútra a riadim sa ním.“
 
  
 
...
 
RAK
Myslite viac na seba, tvorte a vychutnávajte si život plnými dúškami
 
*Láska a vzťahy
Karta „oslava“
Kvalita citovej sféry v percentách: 90 %
Anjeli šťastia budú stáť po vašom boku – vodné znamenie čaká hodnotný a naplňujúci rok. Citové problémy upadnú do zabudnutia, jestvujúce vzťahy zažijú renesanciu – dokonca aj také, ktoré fungujú roky a výrazne sa do nich zahryzol pomyselný zub stereotypnosti, nudy či rutiny. 
Odštartujete nové známosti - priateľstvá i kamarátstva. Čaká vás plodnejší spoločenský život – a zároveň vám to duchovná ríša odporúča. Neostávajte medzi štyrmi stenami, neizolujte sa, nezatvárajte svoje srdcia. Vo vašom okolí sa nachádza množstvo zaujímavých ľudí, s ktorými prežijete nevšedné zážitky, vymeníte si skúsenosti alebo sa vzájomne posuniete vpred. Rok ako taký praje zábave, oslavám a milým stretnutiam. Oprášiť môžete aj staré kontakty. 
Počas nadchádzajúcich mesiacov sa pokúste rozlúsknuť aj také vzťahy, ktoré boli dosiaľ nahlodané či naštrbené. Zabudnite na staré krivdy, bolesti či vzájomné obviňovanie; nastal čas odpustiť. Nie je vylúčené, že vďaka prerodu vlastného Ja si v roku 2017 podáte ruku aj s najväčšími nepriateľmi alebo sokmi. 
Štedré obdobie čaká aj tých Rakov, ktorí sú bez polovičky. Vďaka pestrejšiemu spoločenskému životu a spoznávaniu nových ľudí môžete naďabiť na interesantného človeka, s ktorým vás spoja podobné životné kréda – orientácia na rodinu, šírenie ľudskosti a empatie, snaha o celistvé dobro na zemi či tvorivá činnosť. Viacerí nositelia tohto znamenia, ktorí ešte nie sú v „chomúte“, stretnú svoj „dvojplameň“ nečakane a neplánovane. Príde to – doslova – ako blesk z jasného neba. 
Hviezdy majú pre Rakov a Račice aj jedno upozornenie – nezaťažujte svojich blízkych negativistickým uvažovaním, strachmi a obavami. V plánoch a projektoch ich podporte; nehádžte im po nohy polená v podobe nedôvery, pochybovačnosti alebo skepsy. 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „inšpirácia“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 90 %
Je čas myslieť viac na seba a svoje blaho! Ak ste za posledné roky makali ako fretky, poctivo a korektne si plniac svoje úlohy a povinnosti, teraz nastáva etapa, v ktorej máte energiu investovať do vlastného Ja. Aj preto sa v roku 2017 bude dariť najmä tým Rakom, ktorí si zarábajú sami na seba – podnikateľom a živnostníkom. Tvorivý duch, zmysel pre kreativitu a plodná múza vám zabezpečia štedré obchody, nové kontakty i transakcie a nárast kapitálu. Obzvlášť prajné obdobie čaká tých Rakov, ktorí fungujú v umeleckých odvetviach alebo poskytujú služby späté s krásou a estetikou. 
Samozrejme, dariť sa bude aj osobám v klasickom zamestnaní. Okolie ohúrite množstvom nevšedných a inovatívnych nápadov. Vďaka vynachádzavosti vykuknete z radov bežných „ovečiek“. Fungujte viac individuálne než kolektívne; kolegovia by vás pri tvorivej činnosti mohli rušiť, či dokonca negovať. Sily do pracovných aktivít budete mať nadostač, únava sa pre vás stane nepoznaným pojmom. Stanete sa dynamickým jedincom a všetko pomalé, neisté a rozpačité vás bude iritovať, jedovať a dráždiť. 
Nezamestnaní Raci by mali stavať na kvalitách, ktoré v nich driemu. Duchovná ríša vás vyzýva, aby ste sa ich nebáli prezentovať. Prehnaná pokora, falošná úcta či hanblivosť nie sú na mieste. Ideálne bude, ak si novú prácu nájdete v zamestnaniach, ktoré nesú prívlastok „tvorivé“. Na usedené alebo nudné džoby zabudnutie.
Rok 2017 je otvorený cibreniu záľub a koníčkov. Robte všetko, čo vás baví. Maľujte, kreslite, prerábajte byt, navrhujte šaty, záhradkárčite. 
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „podráždenie“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 70 %
V rámci duševného zdravia si dávajte pozor na hnevlivosť, jedovitosť a podráždenosť. Učte sa trpezlivosti. V opačnom prípade hrozia ťažkosti s tráviacim traktom. Na pozore by mali byť žalúdkari aj žlčnikári. Dbajte na striedanie povinností a adekvátneho relaxu. 
 
*Karmická úloha
Robiť to, čo vás baví. 
 
*Osobná mantra
„Využívam svoju tvorivú silu naplno.“
 
  
 
...
 
LEV
Bolestivé turbulencie v citovom živote vykompenzujú pracovné úspechy
 
*Láska a vzťahy
Karta „sloboda“
Kvalita citovej sféry v percentách: 65 %
Levi, pripravte sa na dôležitý transformačný rok – najmä na vzťahovej báze. Váš doterajší život sa zmení a naberie nové rozmery. Niektoré korektúry môžu byť bolestivé – pamätajte však, že sú nevyhnutné k tomu, aby ste sa posunuli vpred. 
Mnohé osoby narodené v ohnivom znamení čakajú turbulentné chvíle. Jestvujúce vzťahy – predovšetkým také, ktoré nie sú postavené na pevných pilieroch - sa otrasú v základoch. Vstúpi do nich množstvo problémov, starostí a peripetií. Pomyselné polienka od ohňa bude prikladať aj vaša cholerická a silným egom ovplyvňovaná povaha. Objavia sa hádky, spory a konflikty. Energie lásky tak budú chradnúť. Toto všetko vyústi do rozchodov a rozvodov. Prežijú len tie zväzky, v ktorých obaja partneri okrešú svoje ego a pokúsia sa nájsť zdravé kompromisy. Ak už k ukončeniu vzťahu – hoci aj dlhodobého – dôjde, proces plne akceptujte, aj keď bude riadne bolestivý. Vnímajte to ako možnosť reštartovať svoj život. Hoci to znie ako klišé, každý koniec je vlastne novým začiatkom. 
Transformujúce a ukončovacie rozmery nadchádzajúceho roka majú aj iné rysy – tí Levi, ktorí svojim polovičkám nasadili parohy, čiže vedú aj mimomanželský pomer, tento trojuholník rozseknú. Buď sa rozhodnú pre zotrvanie v existujúcom hlavnom vzťahu, alebo toto puto pretnú a všetku energiu vrazia do rozmachu mileneckého zväzku. 
Zmenový ráz roka 2017 pocítia aj osamelí jedinci – zvlášť takí, ktorí uviazli v štruktúrach starých a nespracovaných vzťahov, a tak sa nevedia otvoriť novým kontaktom. Pomyselné nitky definitívne prerežete. Uvedomíte si, že to, čo bolo, je dávno prežité – a návrat možný nie je. Výsledkom bude nastolenie novej osobnej vibrácie, ktorá k vám pritiahne spriaznenú dušu. 
V rodinných vzťahoch môže dôjsť k vzďaľovaniu niektorých jeho členov. Zmeny sa budú týkať sťahovania, odchodu do cudziny, ale aj sporov, pre ktoré sa jednotlivé zväzky naštrbia. 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „manifestovanie túžob“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 85 %
Sudičky budú počas nadchádzajúceho roka prajné. Pracovná, kariérna aj finančná sféra zažije progres a rozkvet. Mnohí Levi odštartujú veľké plány, projekty a aktivity. Tvorivý duch, nápaditosť, no hlavne nebojácnosť a zdravá súťaživosť sa pretavia do zberu sladkého ovocia. Ciele, do ktorých vrazíte energiu, vyjdú nad vaše očakávania. Pocítite v sebe obrovskú silu chcieť a mať viac. Naplnením vždy novej a novej méty sa objavia ďalšie a ďalšie ciele. Životný motor pôjde na plné obrátky, hnacia sila bude neoblomná. 
Ak fungujete v klasickej robote, vo vašej mysli sa zrodí množstvo brilantných nápadov, pre ktoré vás budú nadriadení chváliť a oceňovať. Snaživosť prinesie postup na kariérnom rebríčku a aj viac peňazí do osobnej kasy. Počas tohto roka budete mať v okolí nápomocných ľudí, na ktorých sa môžete stopercentne spoľahnúť. Ruka v ruke dokážete viac. Spojením nápadov a pohľadov zdoláte aj nemožné. Z toho vyplýva, že nasledujúce mesiace sú vhodné na kolektívnu činnosť a spoluprácu. 
Skvelé obdobie sa črtá aj pre tých Levov, ktorí sú sami sebe pánmi. Na obzore sa zjavujú nové obchody, prinášajúce materiálny osoh. Potešia vás aj nečakané prísuny peňazí. Môžete aj zdravo riskovať. 
Osoby bez roboty nájdu uspokojivý džob – a to naozaj nečakane a náhle. V prípade, že sa určitá ponuka objaví ako blesk z jasného neba, okamžite po nej chňapnite. Váhanie nie je na mieste. 
Rok 2017 praje aj investíciám, napríklad do bývania. 
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „hĺbka“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 70 %
V rámci zdravia sa objavia zdravotné ťažkosti, ktoré vás už  v minulosti potrápili a na istý čas zmĺkli. Pozor na imunitu a drobné úrazy. Štrajkovať môže aj pohlavno-močový trakt, prípadne aj srdcovo-cievny systém. Čím viac rovnováhy v sebe nastolíte, tým menej zdravotných neduhov prepukne. 
 
*Karmická úloha
Vyhovieť potrebám svojho srdca a ukončiť všetky vzťahy, ktoré ho zráňajú.  
 
*Osobná mantra
„Žijem v intenciách potrieb srdca; nie mysle.“
 
  
 
...
 
PANNA
Šťastena si vás nájde, no musíte jej otvoriť brány
 
*Láska a vzťahy
Karta „zdroj“
Kvalita citovej sféry v percentách: 80 %
Panny, vo vzťahovej oblasti očakávajte mimoriadne plodné a pestré dni. Láska k vám bude pritekať zo všetkých svetových strán. Zväzky zadaných osôb sa upevnia, osamelých jedincov milo prekvapí príchod duchovnej polovičky – "dvojplameňa". Dôvody pozitívnych zmien sú hneď dva – jednak vám ide „karta“, čo znamená, že prajné sudičky stoja po vašom boku, jednak ste prešli zložitou transformáciou vlastného Ja a vo svojej mysli ste odštartovali nevyhnutnú inventúru a nastolili nový poriadok. Uvedomili ste si, že citové alebo intímne starosti, ktoré vám na plecia doľahli v predošlých rokoch, súviseli s vašou osobnou vibráciou, ktorá mala negatívny ráz. Potenciálnych partnerov či partnerky ste odpudzovali záporným uvažovaním, skepsou, prehnanými nárokmi, ale aj ustavičným fantazírovaním v duchu tézy „veľa rečí, málo skutkov“. Prerod, ktorý ste v tomto smere absolvovali, vykorigoval vaše vyžarovanie, no a v praxi to prinieslo jasný výsledok – okolie vás vníma úplne inak. Stávate sa preň oveľa príťažlivejším, zaujímavejším, vyváženým a optimizmom nabitým človekom. Rastie váš magnetizmus, a teda aj sexepíl. O záujemcov núdzu nemáte, ba dokonca si môžete vyberať. 
V poriadku budú aj rodinné, priateľské alebo kamarátske zväzky. Očakávať môžete príchod duchovných jedincov, od ktorých sa toho môžete veľa naučiť – a tak posunúť svoj život do nových dimenzií. S ľuďmi, ktorých ľúbite, sa snažte tráviť maximum spoločných chvíľ. Absolvujte výlety alebo dovolenky. 
Transcendentálna ríša má pre vás aj jednu výstrahu – nevpúšťajte do osobných vzťahov materiálne starosti. Ani pracovné, ani kariérne, ani finančné. Pamätajte, že práve hádky pre robotu či peniaze by vibrácie lásky narúšali. 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „majster“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 60 %
Rok 2017 je pre vás novátorským obdobím. Viaceré Panny čakajú pracovné či kariérne korektúry radikálneho charakteru – začnú vykonávať také profesie, o ktorých sa im dosiaľ ani nesnívalo. Samozrejme, tento krok si bude vyžadovať nielen pevnú vôľu, ale aj rozvahu a chuť vstrebávať nové poznatky. Vstup do nepoznaných vôd môže byť zložitý – odíde vám množstvo vlastnej energie, no zároveň sa pripravte na nereciprocitu medzi vykonanou prácou a získanou plácou. Vedzte však, že ak si zachováte čistú myseľ a trpezlivého ducha, piliere nového zamestnania budú postupne mocnieť a vy sa môžete dopracovať k zaujímavým kariérnym aj finančným métam. Pokiaľ by ste sa vzdali predčasne, úspech sa odsúva na neurčito. 
Nadchádzajúci rok praje vzdelávaniu rôzneho druhu – navštevovať môžete školy, ale aj kurzy či prednášky. Do cesty vám vstúpia takzvaní duchovní lektori – spirituálne zmýšľajúci ľudia, ktorí vám pomôžu odkryť tajomstvá života i vášho vlastného Ja. 
V pracovnej sfére sa snažte dodržiavať pravidlá hry, rešpektujte svojich nadriadených a učte sa od ľudí, ktorí oplývajú mohutnejšími skúsenosťami alebo rokmi nadobudnutou životnou múdrosťou. 
V roku 2017 môžete vraziť energiu do finančných investícií – napríklad aj do zmien spojených s bývaním. 
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „rozpor vnútorného a vonkajšieho prostredia“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 65 %
V rámci zdravia si dávajte pozor na zápalové procesy v pevných častiach organizmu. Obzvlášť pozorné by mali byť tie Panny, ktoré majú nábeh na artritídu, reumu alebo dnu. Starajte sa o svoj lymfatický systém a metabolizmus. Pozor na priberanie. 
 
*Karmická úloha
Pochopiť, že šťastie ako také nie je dané; dá sa budovať, a to správnymi krokmi, rozvahou, trpezlivosťou a pevnou vôľou. 
 
*Osobná mantra
„Tvorím si svoj vlastný svet.“
 
  
 
...
 
VÁHY
V citovej sfére sa stráňte zbrklých rozhodnutí, v pracovnej oblasti rozhoďte siete
 
*Láska a vzťahy
Karta „zlodej“
Kvalita citovej sféry v percentách: 65 %
Vzdušné znamenie zvieratníka nemá pred sebou ideálny rok. Časť udalostí sa nebude vyvíjať podľa jeho predstáv, časť stroskotá pre nerozhodnosť a prílišné balansovanie – vlastnosti také typické pre Váhy. Kľúčovými slovami pre citovú oblasť sa stanú „nečestnosť“ a „nekorektnosť“. Z toho vyplýva, že sangvinické znamenie môže byť buď samo pokúšané neresťami a hriešnymi myšlienkami, alebo zažije nespravodlivý úder pod pás od človeka, ktorému plne dôveruje. 
Váhy, ktoré fungujú vo vzťahoch, by mali ustriehnuť flirty, zbrklé citové vzplanutia, prípadne aj neveru. Pamätajte na to, že aj naoko nevinná pletka môže vyústiť do problémov najhrubšieho zrna. Viac než inokedy sa od vás očakáva konať v intenciách fyzickej aj duchovnej čistoty – teda tak, aby ste uskutočnené životné kroky či rozhodnutia nemuseli ľutovať. Skrátka, nenechajte sa zlákať vôňou nepoznaného – hoci to môže pôsobiť mimoriadne vzrušujúco. Lož má krátke nohy a vy by ste vplyvom neuvážených činov mohli prísť o hodnotný zväzok. 
V prípade, že sa nevera vkradne do vášho vzťahu z opačnej strany a zajačie úmysly sa zmocnia vašej polovičky, „nevypeňte“ okamžite, ale nad celou záležitosťou dôkladne pouvažujte. Náhly a nepremyslený verdikt – presiaknutý preexponovanými emóciami – by nebol správnym riešením. Partnera či partnerku si posaďte za spoločný stôl a tému dôsledne predebatujte. Pokúste sa odhaliť spúšťače nevery – zväčša bývajú obojstranné. Precíznym dialógom s adekvátnou argumentáciou môžete vo vzťahu nastoliť nový poriadok a vliať doň stratenú lásku. 
Osamelé Váhy by mali do nových zväzkov vstupovať opatrne a s nemalou dávkou racia. Unáhlený vstup do partnerstva či manželstva prinesie viac sĺz než radosti. Nie je vylúčené, že narazíte na človeka s nepeknou dušou – takého, ktorý by vás využil, zneužil a vzápätí odhodil. Stráňte sa tiež vzťahov, v ktorých od začiatku vládne nereciprocita – jeden iba dáva a druhý len berie. 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „videnie možností“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 75 %
Mnohé Váhy už dlhodobo fungujú v zamestnaniach, ktoré nekorešpondujú s požiadavkami alebo potrebami ich duše. Vykonávajú profesie s neuspokojivou náplňou, nemajú vyhovujúci kolektív, ktorý by ich dobíjal priaznivou energiou, prípadne cítia, že ich vnútro baží po úplne inej robote, no zatiaľ nevedia zistiť či odhadnúť, o akú sféru ide. Práve v nadchádzajúcom roku sa pre vzdušné znamenie otvára priestor na kvalitnejšie rezonovanie s vlastným jadrom, a teda aj na uvedomenie si toho, čo od života chcú. Toto precitnutie sa v praxi pretaví do objavenia nových pracovných možností. Otvorenie pomyselných brán dá o sebe vedieť rôznymi spôsobmi – pri konverzácii so známym sa čistou náhodou dozviete o perspektívnej firme, hľadajúcej nových zamestnancov, pri čítaní novín či prehliadaní webu narazíte na zaujímavú ponuku, pri ktorej pocítite jemné rozbúchanie srdca, prípadne sa vám ozve priateľ z minulosti a vyrukuje s ponukou nového džobu. Hviezdy majú v tomto smere jednoznačné odporúčanie – možnosti, ktoré sa dostavia, neodkladajte, ale sa do nich odvážne a s plným nadšením pustite. Pokým v citovej sfére budú náhle a urýchlené rozhodnutia na škodu, v rámci kariérneho rastu sa spontánne verdikty osvedčia a vyústia do úspechu a zdaru. Nových výziev sa v žiadnom prípadne nebojte. Táto rada platí aj pre Váhy, ktoré sú bez roboty. Chopte sa šancí, prichádzajúcich do vášho života ako blesk z jasného neba. Dobré rozhodnutia sa premietnu do prítoku väčšieho množstva financií. 
Váham, ktoré podnikajú, bude rok 2017 naklonený. Objavia sa noví obchodní partneri, zmluvy aj kontrakty. 
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „cesta“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 70 %
V rámci zdravia majte pod kontrolou pohybový aparát, najmä dolné končatiny. Štrajkovať môže kolená, prípadne i bedrové kĺby. Starajte sa o svoj lymfatický systém, nech sa v tele nehromadia toxické látky. Hviezdy tiež radia, aby ste boli opatrný na cestách. 
 
*Karmická úloha
Byť čestný a korektný človek, kráčajúci po životných cestách v súlade s potrebami duše.
 
*Osobná mantra
„Robím správne rozhodnutia.“
 
  
 
...
 
ŠKORPIÓN
Ustriehnite pokušenia, ktoré by vám zbytočne skomplikovali život 
 
*Láska a vzťahy
Karta „ticho“
Kvalita citovej sféry v percentách: 55 %
Do života vodného znamenia vstúpi chuť po nepoznaných veciach – dobrodružstve, vzrušení a vášni. Pokiaľ ste bez vzťahu, pôžitky si môžete vychutnávať plnými dúškami. Dbajte však na to, aby ste si nezačínali so zadanými osobami. Takýto kontakt by vám mohol spôsobiť poriadne nepríjemnosti. Navyše, riskujete dobrú povesť. Obzvlášť pozorní by mali byť tí Škorpióni, ktorí fungujú vo zväzkoch. Akékoľvek pokušenie zameťte pod koberec a nedajte mu šancu prejaviť sa. Ako sa hovorí – lož má krátke nohy, a tak by nevera vyplávala na povrch rýchlosťou blesku. Vplyvom krátkodobého vzrušenia by ste mohli prísť o dlhoročné a perspektívne vzťahy. A to by vás nesmierne mrzelo. Keď sa vo vašej mysli zrodia „šťavnaté“ chúťky, vizualizujte si následok takéhoto počínania – odhalenie neresti a následné problémy, komplikácie a peripetie, ako aj hanbu a obviňovanie. 
Rok 2017 nie je ideálny na vytváranie alebo budovanie nových hodnotných vzťahov. Ak sa pustíte do hľadania spriaznenej duše – duchovnej polovičky, narážať môžete na dvojaké prekážky – buď si „zmagnetizujete“ osoby, ktoré nebudú spĺňať vaše prísne nároky, alebo nadviažete kontakt s ľuďmi, ktorých – jednoducho povedané – neoslníte a kopačky vám stihnú dať ešte na prvom rande. 
Nadchádzajúce mesiace sú obdobím ticha, rozjímania, sebakontroly, spoznávania tajov vlastnej duše, nachádzania odpovedí na kľúčové životné otázky – po čom alebo po kom vlastne túžite, čo ste ochotný do vzťahu investovať a čo – naopak – od zväzku očakávate. Nie je vylúčené, že v roku 2017 budete často pociťovať samotu a osamelosť. Neprepadajte depresiám; deje sa tak preto, aby ste sa zahĺbili do vlastných útrob a spoznali seba samého. Po transcendentálnom procese sa z vás vykľuje nový jedinec – pripravený na vyvážený a recipročný vzťah.
Rodinné zväzky budú v poriadku, črtajú sa aj nové priateľstvá. 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „totálnosť“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 90 %
Škorpióni, pripravte sa na povinnosťami nabitý rok. O prácu núdza nebude – či už fungujete v klasickom zamestnaní, alebo si zarábate sami na seba. Pokiaľ máte tradičnú robotu, okolie očaríte množstvom dobrých nápadov. Vďaka nim budete odmenený – črtá sa dvihnutie platu, ale aj možnosť získania lepšieho postu. Pracovné vzťahy budú v poriadku – a to tak voči kolegom, ako aj voči nadriadeným. Šéfstvo si vášho tvorivého ducha všimne, čo však môže byť aj na škodu – „naváľa“ na vás ešte viac kompetencií. Preto si včas zadefinujte jasné pravidlá hry a mantinely, za ktoré nepôjdete. Stanovenia hraníc sa neobávajte – nadriadení o vašich kladoch a plusoch vedia, a preto vám vyhovejú. Ak sa však neozvete, hrozí zneužívanie vašej dobroty. 
Vynikajúci a plodný rok sa črtá aj pre tých Škorpiónov, ktorí podnikajú alebo živnostníčia. O zmluvy, obchody a nových partnerov núdza nebude. Tento aspekt priaznivo ovplyvní aj osobnú kasu, do ktorej sa peniaze prikotúľajú jedna radosť. Rok 2017 praje investíciám rôzneho druhu. Dobre vrazené financie zlepšia a skvalitnia váš život. 
Či už fungujete v klasickom zamestnaní, alebo v podnikateľskej sfére, pamätajte, že popri práci treba oddychovať. Spíšte si zoznam takých povinností, ktoré ste schopný zvládnuť, a do opozita dajte také úlohy, ktoré by už prekračovali vaše možnosti. Nepresilujte sa. Ak pôjdete „nadoraz“, objavia sa zdravotné ťažkosti s dlhodobou rekonvalescenciou. Naučte sa striedať vypätie s relaxom. 
Nadchádzajúci rok je vynikajúci na prácu v zahraničí, prípadne odštartovanie obchodov spätých s cudzinou.   
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „lakomosť“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 65 %
Prílišná orientácia pozornosti na prácu a získavanie peňazí môže nabúrať celistvú vitalitu organizmu. Pozor najmä na imunitu. Pod kontrolou majte aj dýchacie cesty a tráviaci trakt. Dbajte na zdravý lymfatický systém a kvalitnú životosprávu. 
 
*Karmická úloha
Ustriehnuť neresti a pokušenia. 
 
*Osobná mantra
„Nerobím nič, čo škodí môjmu najvnútornejšiemu dieťaťu.“
 
  
 
...
 
STRELEC
Uvoľnite sa zo skostnatených vzťahov a vychutnajte si čerstvé životné vetry
 
*Láska a vzťahy
Karta „ukončovanie chorých vzťahov“
Kvalita citovej sféry v percentách: 70 %
Novembrovo-decembrové znamenie zverokruhu čaká transformačný rok – a to najmä s ohľadom na citovú sféru. Nad vzťahmi mnohých Strelcov – či už krátkodobými, alebo dlhodobými - sa zjaví krutý Damoklov meč. Výsledkom budú početné rozchody a rozvody. Nositelia znamenia, nad ktorým drží ochrannú ruku Jupiter, už dlhší čas pociťujú v osobných zväzkoch nudu, namrzenosť a nespokojnosť. Isté obdobie si vraveli, že je to dočasná záležitosť a v duchu prirodzenej cyklickosti krízový stav pominie, no časom zistili, že partnerské alebo manželské rozdiely sa nekompromisne prehlbujú a - chtiac či nechtiac - musia siahnuť po radikálnom verdikte. Áno, v roku 2017 pomyselná bublina citového napätia a stresu praskne a Strelci sa vyberú po nepoznaných životných cestičkách. Podaktorí sami, tí zvyšní po boku inej osoby. Nie je vylúčené, že niektorí jedinci to už pred ukončením vzťahu budú ťahať na dve strany, budujúc milenecký pomer. To, čo im chýbalo v partnerstve, objavia v novom človeku. Strelcov na ňom očarí najmä akčnejší prístup k životu, dynamickejšie uvažovanie a chuť po odhaľovaní dosiaľ nepoznaných výziev bytia. Jestvuje veľký predpoklad, že prívrženci ohnivého znamenia po boku milenca či milenky otočia svoj doterajší život o 180 stupňov a začnú fungovať úplne inak. 
Počas roka 2017 čaká Strelcov množstvo ciest a cestovania, čo môže taktiež vo veľkej miere nahlodať jestvujúce vzťahy – a to nielen partnerské, ale i rodinné. Blízki či priatelia nadobudnú pocit, že dochádza k vzájomného odcudzovaniu a vzďaľovaniu – fyzickému i energetickému. Strelcov by však od ráznych krokov, ktoré plánujú učiniť, odhovárať nemali. Vzájomné zväzky by sa tak mohli ešte väčšmi naštrbiť – cholerické znamenie zvieratníka totiž nemá rado, keď mu ktosi kradne slobodu a vlastnú životnú optiku. 
Vzťahy, ktoré sa zrodia v roku 2017, budú skôr krátkodobé než s dlhou trvácnosťou. Osamelým Strelcom príde do života množstvo zaujímavých ľudí – môžu si vybrať, s kým odštartujú ľúbostný „dialóg“. 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „zamilovaní“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 90 %
Kariérna a materiálna sféra by mala byť priam ukážková. Robota bude Strelcov baviť a vychutnajú si ju plnými dúškami. Samozrejme, pracovné nadšenie a množstvo nových a plodných nápadov prinesie zber sladkých plodov – a to v podobe štedrých finančných tokov. O peniaze núdza nebude. 
Hviezdy prezrádzajú, že nositelia ohnivého znamenia budú počas celého roka 2017 fungovať v príjemnom pracovnom fluide. Vo vykonávaných činnostiach nájdu uspokojenie a pasiu. Harmonický bude aj kolektív, prípadne vzťah medzi nimi a šéfstvom. Intrigy či neprajnosť sa pre Strelcov stanú neznámou veličinou. Na pracovisku dokonca vzniknú hodnotné priateľstvá alebo známosti, s ktorými sa budú pri dobrej káve, koláči alebo pive stýkať aj mimo pracovného času. Vylúčené nie sú ani milenecké pomery na pôde zamestnania. 
Sudičky šťastia „objímajú“ aj tých Strelcov, ktorí bažia po novej robote. Príde im ako blesk z jasného neba. Pôjde o uspokojivý džob, vykonávaný z lásky, a nielen z povinnosti a nevyhnutnosti. Predstavy o zamestnaní, do ktorého sa nechodí s „gučou“ napätia v žalúdku, ťažkou mysľou či uplakanými očami, sa tak stanú realitou. Viaceré Strelci kvôli pracovným možnostiam vycestujú do cudziny – a to i ďalekej. Hviezdy im zároveň takýto krok odporúčajú. Zmenia doterajšie formy a štruktúry života a rozpohybujú stojace vody. 
Štedrý rok majú pred sebou aj tí Strelci, ktorí fungujú v podnikateľskom prostredí. O obchody a kontrakty núdza nebude. Navyše, stretnú množstvo ľudí, ktorí ich výrazne posunú vpred. 
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „vitalita“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 90 %
Ohnivé znamenie zvieratníka bude počas celého roka pociťovať viac zdravia, ale aj fyzickej či duševnej sily než obvykle. Tí Strelci, ktorých doteraz sužovali ochorenia rôzneho typu, prejdú priam zázračným uzdravením. Pod menším drobnohľadom treba mať tráviaci trakt a srdcovo-cievny systém. 
 
*Karmická úloha
Voľne dýchať. 
 
*Osobná mantra
„Zhadzujem zo svojich pliec všetky nezdravé a ťaživé bremená.“
 
  
 
...
 
KOZOROŽEC
Správnym vyladením svojho Ja dokážete zázraky
 
*Láska a vzťahy
Karta „blázon“
Kvalita citovej sféry v percentách: 80 %
Zemské a melancholické znamenie zverokruhu vstúpi do etapy, v ktorej sa naučí pevnejšie držať opraty vlastného života. Prestane sa spoliehať na takzvané náhody či zásahy osudu a plne si uvedomí, že všetko, čo brázdi životné cestičky, je výsledkom osobnej vibrácie človeka – jeho myšlienkového vyladenia. Mnohí Kozorožci začnú pracovať na cibrení mysle – pozornosť sústredia na to, čo chcú; a nie na to, čo si neželajú. Zistia, že radostné myšlienky priťahujú zdar. Naopak, skepsa či negativizmus sa rovnajú nešťastiu a útrapám. Tento aspekt sa priaznivo dotkne aj citovej oblasti. Hviezdy radia, aby ste do jestvujúcich vzťahov vniesli viac ľahkosti, slobodnosti a splývavosti. Nedovoľte zväzku, aby sa kreoval sám; vyšperkujte si ho vo vlastnej réžii. Vkladajte doň veľa priaznivých „esencií"- radosti, nadšenia, optimizmu, porozumenia a empatie. Výsledkom bude nádherný a na pevných pilieroch stojaci zväzok. Nový život môžete takýmto spôsobom vdýchnuť aj do dlhoročných vzťahov, o ktorých si myslíte, že už nemôžu napredovať. 
Duchovná ríša má pre zadaných Kozorožcov ešte jednu informáciu – nie je vylúčené, že vám cesty skríži iný človek. Možno sa okolo vás len letmo prešuchne - no vašej pozornosti neunikne, možno začne vyvíjať značné úsilie, aby si vás získal. Pri takejto udalosti si položte zásadnú otázku – prečo k tomu došlo? Jestvujú dve možnosti – daný jedinec vám má ukázať, že zväzok, v ktorom jestvujete, je vyhasnutý a karmicky odžitý, alebo pôjde o púhe pokušenie, ktorému treba odolať. Pre ktorý z týchto variantov sa máte rozhodnúť? V tomto smere karty mlčia. Nie však preto, že by nepoznali odpoveď, ale preto, že túto dilemu budete musieť rozlúsknuť vy sami. Je to jedna z vašich osudových úloh. 
Pre osamelých Kozorožcov sa otvárajú brány lásky. Priaznivá osobná vibrácia k vám pritiahne viacerých záujemcov či záujemkyne. Do zväzkov však vstupujte opatrne a postupnými krokmi. Zbrklé a nepremyslené činy by priniesli oči pre plač – mohli by ste sa ocitnúť v náručí človeka, ktorého pravá tvár by absolútne nekorešpondovala s tým, ako sa prezentoval v počiatočnom štádiu budovania vzťahu. 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „odpútavanie“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 70 %
Nositeľov zemského znamenia čaká zmenový rok – v pozore by mali byť najmä tie osoby, ktoré chcú vstúpiť do nových pracovných vôd. Viacerí Kozorožci môžu v aktuálnom zamestnaní pocítiť nudu, stereotypnosť či „zošnurovanosť“. Na jednej strane vám tieto striktné a fixné štruktúry vyhovujú, no kdesi v hĺbkach svojho Ja cítite, že potrebujete veľkú transformáciu. A vedzte, že nejde len o pocit. Nastal čas chcieť a mať viac. Ak volanie duše neodignorujete a pustíte sa do hľadania nového džobu, tento krok neoľutujete. Je obrovský predpoklad, že nájdete prácu, ktorá bude plne rezonovať s vašimi potrebami a požiadavkami. Do nosa vám "frnkne" robota, v rámci ktorej kariérne narastiete a polepšíte si aj finančne. 
Menej prajný rok – nie však katastrofálny - sa črtá aj pred tými Kozorožcami, ktorí súčasné zamestnanie neopustia. Istoty vám síce ostanú, ale napredovanie a progres budú skôr „fantazmagóriou“ a ilúziou než realitou. Snaha posunúť sa na kariérnom alebo finančnom rebríčku vyššie narazí na prekážky. Hviezdy tiež odporúčajú spraviť si poriadok v kolegiálnych vzťahoch. Okoliu stanovte, za ktoré hranice a mantinely by zachádzať nemalo. Nenechajte so sebou mávať. Pozor si tiež dávajte na intrigy, ktorých môže byť na pracovnej pôde počas celého roka 2017 požehnane. Spory alebo konflikty si vyjasňujte okamžite a nedovoľte, aby ostali nevypovedané, prípadne obohacované o skreslené informácie, ktoré by vašej osobe mohli uškodiť či ublížiť. Svoje požiadavky predostierajte jasne a striktne – aby ľudia vedeli, na čom sú. Používajte vhodnú argumentáciu a preexponovaným či skrytým emóciám sa vyhýbajte. 
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „puto“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 75 %
Život vám môžu znepríjemniť starosti s pohybovým aparátom. Pod kontrolou majte kosti aj kĺby. Vylúčený nie je ani vznik alergie či precitlivenosti tela na určité potraviny. Pozor na kožné problémy.  
 
*Karmická úloha
Meniť myslenie, a tak pozitívne transformovať celý svoj život. 
 
*Osobná mantra
„Chcem a mám viac.“
 
  
 
...
 
VODNÁR 
Spoľahnite sa sami na seba a do vášho života pritečie vše-blahobyt
 
*Láska a vzťahy
Karta „ľahkosť pierka“
Kvalita citovej sféry v percentách: 75 %
Vodnárom spadne z chrbta mohutné bremeno, ktoré vláčili dlhé roky. Vo vzťahovej oblasti sa pripravte na oslobodenie a odľahčenie. Definitívne skoncujete so všetkými zväzkami či putami, ktoré vás ťažili, držali v pomyselných okovách alebo ktoré vám kradli silu a vitalitu. Mnohí ľudia narodení vo vzdušnom znamení pustia k vode polovičky, s ktorými si už nemajú čo povedať. Pochopia, že karmické poslanie daného vzťahu sa naplnilo, jeden druhému odovzdal to, čo odovzdať mať, a nastal čas posunúť sa ďalej – vystaviť tvár novým životným vetrom. Akt odpútania bude jasným indikátorom toho, že vám narastá zdravé sebavedomie, objavujete krásy a kvality vlastného Ja, uvedomujúc si, že k tomu, aby ste plnými dúškami prijímali vše-hojnosť života, nepotrebujete iného človeka; iba seba samého. 
Osamelí Vodnári alebo tí jedinci, ktorí dajú finálnu bodku za stroskotaným zväzkom, majú šancu spoznať duchovného partnera či partnerku – teda takú osobu, s ktorou budú plne rezonovať na fyzickej aj nefyzickej báze. Chvíľku to však potrvá. Novým kontaktom treba dať prirodzený čas aj priestor na rozkvet a rozlet. Uponáhľané rozhodnutia duchovná ríša neodporúča. Rovnako škodlivé by mohli byť náhodné flirty či zbrklé citové vzplanutia.
Osoby narodené v znamení Vodnára počas nadchádzajúcich mesiacov utužia a spevnia rodinné „spojidlá“. V prípade, že vás kvárili medzigenerečné nezhody či spory, v roku 2017 sa vyčistia. Očakávať môžete skvalitnenie vzťahov s rodičmi, deťmi i vnúčatami. Do rodinných štruktúr sa vnesie viac porozumenia, pochopenia, rešpektu a úcty. 
Nasledujúca etapa je vynikajúca na odpustenie všetkým, ktorí v minulosti ranili vaše city. Aj tento počin sa pretaví do odľahčenia a odbremenenia duše. 
Rok 2017 praje zveľaďovaniu domácností – rekonštrukčným prácam či estetickým úpravám. 
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „rozkvet“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 90 %
Králi a kráľovné – presne takto sa budete cítiť v roku 2017. Pomyselné žezlo v rukách vám splní všetky sny a túžby späté s prácou, kariérou a financiami. Dariť sa bude tak zamestnaným Vodnárom, ako aj tým osobám, ktoré si zarábajú samy na seba. 
V prípade, že máte klasickú robotu, pripravte sa na povýšenie, dvihnutie platu, prípadne na preradenie do inej – lepšej a hodnotnejšej funkcie. Oplývať budete nespočetným množstvom nápadov, ktorými ohúrite kolegov i nadriadených. Vyššie sféry vás požehnajú aj vynikajúcimi presviedčacími a brilantnými komunikačnými schopnosťami. Stačí jediná správna veta a okolie vám bude, takpovediac, ležať pri nohách. 
Ak ste podnikateľ, o nových klientov či kupujúcich núdza nebude. „Zvalcujete“ aj konkurenciu. Do osobnej kasy natečie oveľa viac peňazí než dosiaľ. Duchovná ríša však radí, aby ste financie získavali iba čistou a korektnou formou. Nekalé praktiky by fungovali len istý čas; potom by pravda vyplávala na povrch rýchlosťou blesku a na vašu hlavu by sa zosypala spŕška nepríjemností a komplikácií – aj úradného charakteru.  
Nezamestnaní Vodnári nájdu vhodný džob – treba si však priznať vlastné kvality a nebáť sa na nich stavať. 
Rok 2017 je priam stvorený na praktizovanie mystických či transcendentálnych úkonov, zabezpečujúcich hojnosť a blahobyt. Práca na transformácii vlastnej mysle, silnejšia viera v seba samého aj vo vyššie sféry, a teda aj mocnejúca osobná vibrácia prinesú životný zdar. Chcite viac a nezaspite na vavrínoch.  
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „kompromis“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách:75 %
V rámci zdravia ustriehnite hustotu krvi. Pod drobnohľadom majte aj kardiovaskulárny systém – odporúča sa pravidelné meranie tlaku a tepu. Telu zabezpečujte dostatočný pohyb. Nie je vylúčené, že štrajkovať bude aj zrak. Slabnúce oči konzultujte s lekárom. 
 
*Karmická úloha
Uvedomiť si osobnú silu a nebáť sa ju prezentovať. 
 
*Osobná mantra
„Moje bytie je ľahké, slobodné a splývavé.“
 
  
 
...
 
RYBY
Vychutnávajte si rok plný lásky a nedovoľte stresu, aby vám prerástol cez hlavu
 
*Láska a vzťahy
Karta „požehnanie“
Kvalita citovej sféry v percentách: 85 %
Vodné znamenie čaká príjemný, harmonický a vyvážený rok – aspoň čo sa týka vzťahovej bázy. Spokojné obdobie prežijú tak zadané, ako aj slobodné Ryby. 
Pokiaľ fungujete vo vzťahu, ktorý stojí na pevných pilieroch, pripravte sa na prítok nehy, jemnosti, ale aj zdravého vzrušenia a vášne. Od polovičky získate more lásky a prajných citov - bude si vás, takpovediac, chovať ako vo vatičke. Počas roka získate od partnera viacero darov. Prekvapí vás milými slovami i nečakanými skutkami. Nie je vylúčené, že popracuje aj na svojich charakterových „muchách“ – aby vám väčšmi vyhovel a uspokojil vaše požiadavky. Zhodnete sa v názoroch i životnej optike. Popri korektúrach polovičky nezabúdajte na to, že niektoré črty alebo osobnostné rysy môžete upraviť aj vy – snažte a o väčší „priesak“ emócií na povrch, zdravšiu komunikatívnosť, utlmenie nerozhodnosti či občasnú náladovosť. Viac konajte než snívajte.  
Tie osoby, ktoré túžia po splodení nového života, sa dočkajú pozitívnych správ. Perspektívne vzťahy budú v tomto smere požehnané a z mnohých Rýb sa počas aktuálneho alebo budúceho roka stanú rodičia. S tým, pochopiteľne, súvisia aj zmeny späté s bývaním. V prípade, že plánujete vytvorenie nového „hniezda lásky“, prípadne estetické úpravy súčasného domova, s vervou a radosťou sa do toho pustite. 
Prajný a svieži rok čaká aj tie Ryby, ktoré sú samy. Do života si pritiahnete zaujímavého človeka, s ktorým môžete vybudovať hodnotný zväzok. Vyberajte si podľa toho, aké duchovné nitky vás s danou osobou spájajú; nie podľa výzoru. Skutočnú spriaznenú dušu spoznáte podľa viacerých znakov – pri komunikácii máte pocit absolútneho vzájomného dopĺňania sa a harmónie, spája vás zmysel pre rozoberanie hlbších životných tém a vaša životná optika je podobná, či dokonca úplne rovnaká. 
Do života Rýb vstúpia v roku 2017 mnohí ľudia, ktorí potrebujú nakopnúť – pomôcť, usmerniť, zaradiť do každodennosti bytia. Pomoc neodmietnite, no stanovte si mantinely.  
 
*Práca, kariéra a peniaze
Karta „stres“
Kvalita pracovnej sféry v percentách: 55 %
Napätie, stres, množstvo povinností, zaťažená a rozlietaná myseľ – v týchto intenciách sa ponesie vaša pracovná či kariérna sféra. Ak fungujete v klasickom zamestnaní, pripravte sa na mohutnú záťaž – masu úloh, zodpovednosti aj kompetencií. Nastanú chvíle, keď nadobudnete pocit, že zdolať takéto peripetie nie je možné. Duchovná ríša má pre vás tri usmernenia či rady – naučte sa hovoriť „nie“, aby vami okolie nemanipulovalo a nemávalo, striedajte povinnosti s adekvátnym oddychom a naučte sa selektovať svoje povinnosti na také, ktoré treba vyriešiť okamžite, a také, ktorých realizácia chvíľočku počká. Aplikáciou týchto odporúčaní do praxe budú pracovné bremená o čosi ľahšie. 
Nezamestnaným Rybám sa podarí získať novú prácu – perspektívnu a s dobrými vyhliadkami. Tiež sa však pripravte na hŕbu povinností a množstvo stresových faktorov. Pokiaľ je to možné, hneď od nástupu do roboty si stanovte vnútorné aj vonkajšie hranice, ktoré neprekročíte. 
V prípade, že podnikáte, vaše aktivity budú úspešné. Obchody sa vydaria, a tak narastie aj kapitál. Samozrejme, zadarmo to nebude. Za úspechom sa ukrýva enormná drina a množstvo úsilia. Nezabúdajte na oddych. Nehazardujte so svojou energiou – môže sa vám to vyplaviť, a to v podobe nečakaných zdravotných ťažkostí alebo drobných úrazov. Raz za čas povinnosti úplne vygumujte z mysle a doprajte si kvalitný relax. Aspoň trikrát do roka zájdite na výlet či dovolenku. Pozor na intrigánov a sokov, ktorí by mohli ohroziť vaše podnikateľské plány. Nápady si prísne strážte. 
 
*Zdravie, vitalita a životná sila
Karta „závažia“
Kvalita zdravotnej sféry v percentách: 70 %
Z hľadiska zdravia si treba dávať pozor na pevné časti organizmu – najmä chrbticu. Cvičte, hýbte sa, doprajte si masáž. Pod kontrolou majte aj psychiku. Nezabúdajte na oddych a relax – raz za čas je potrebné poriadne vypnúť. Ochromiť vás môžu aj starosti so zubami, prípadne slabnúce oči. 
 
*Karmická úloha
Milovať a byť milovaný/á.
 
*Osobná mantra
„V láske nachádzam zmysel svojho života.“