Návod na PRÍRODNÉ UZDRAVOVANIE. Ku každej chorobe sa viaže iná aktivita pod holým nebom

02.04.2018 07:46

 

Prebúdzajúca sa príroda – zrejme jeden z najkrajších výjavov v roku. Jarné obdobie – plné života, farieb a vôní – žičí energetickému uzdravovaniu. Konkrétne aktivity pod holým nebom vnášajú do nášho ja priaznivé vibrácie. Tie harmonizujú čakry, a teda aj samotné fyzické či psychické telo. Prezradím vám, vďaka ktorým prírodným činnostiam v sebe obnovíte stratenú vitalitu. 
 
 
*Máte problémy s pohybovým aparátom, lymfatickým systémom, hrubým črevom alebo so zubami? Poležte si na slnkom vyhriatej zemi, posiatej jarnými kvetmi 
Príroda je mocná čarodejnica – zvlášť vtedy, keď v nej všetko pučí, kvitne, rozváňa. Stačí niekoľkominútový pobyt v jej kráľovstve a z človeka spadnú všetky ťaživé bremená. Obzvlášť osožné je ležanie na slnkom vyhriatej zemi - uprostred bohato zakvitnutej lúky. Tí odvážnejší si môžu ľahnúť priamo na zem, iným poslúži deka alebo časť oblečenia. Podstatné je splynúť s pevnou a pestrou prírodnou energiou. Tá má blahodarné účinky najmä na prvú, čiže základnú alebo koreňovú čakru. Bazálne energetické centrum zbožňuje aj kráčanie bosími nohami po zemine či kamienkoch, prípadne miesenie čerstvej hliny v rukách, dotýkanie sa skál, balvanov alebo pňov prebúdzajúcich sa stromov. 
 
 
*Sužujú vás starosti s urogenitálnym traktom, obličkami alebo krvou? Zdržiavajte sa pri vodných tokoch
Mimoriadne silnými vibráciami oplývajú v jarnom období vodopády – okrem toho, že sú nádherným vizuálnym zážitkom, na duchovnej báze majú očistnú funkciu – z človeka odplavujú všetky staré emočné balasty, ktoré v ňom uviazli. Ide najmä o zašlé sklamania, zrady, ľúbostné útrapy. Len v Tatrách nájdete desiatku vodopádov. Najväčší je Kmeťov, dosahujúci výšku 80 metrov. Striekajúcu vodu stačí pozorovať a pritom meditovať, prípadne si ňou poumývať dostupné časti tela. Zaujímavosťou je, že umytie tváre jarným vodopádovým „mokom“ odstraňuje slovné aj myšlienkové urieknutia. Drobné kamienky, ktoré nájdete vo vodopádoch a vzápätí si ich odložíte do peňaženky, prinášajú celostný blahobyt - duchovný aj materiálny.
Všetky vodné toky blahodarne vplývajú najmä na druhú, čiže sexuálnu alebo sakrálnu čakru. Tá má rada rada aj pozorovanie mesiaca vo všetkých jeho fázach, prípadne i sledovanie hmyzu počas opeľovania kvetín. 
 
 
*Trápia vás tráviace ťažkosti – spojené so žalúdkom, žlčníkom, pečeňou, slezinou alebo tenkým črevom? Nasávajte slnečnú pránu 
Na jarných lúčoch sa vyhrievajte aspoň 30 minút denne. Môžete pritom stáť, ale aj sedieť či ležať. Dlane majte otočené smerom nahor. Predstavujte si, ako hrejivé vibrácie prenikajú do vášho tela, a to od hlavy až po päty. Okamžite pocítite zvláštne chvenie na úrovni solárneho pletenca – tam, kde sa nachádza žalúdok. Je to signál, že sa povzbudzuje a aktivizuje vaše pomyselné interné slnko. Keď je vitálne, človek má dostatok osobnej sily, váži si vlastné ja, disponuje sebaláskou a sebahodnotou. 
Slnečná prána pomáha aj pri odbúravaní strachov, obáv, fóbií a depresií. Eliminuje životnú nerozhodnosť, balansovanie, oscilovanie. Vo vnútornom prostredí vytvára pokoj a mier. 
Lúče sú priam zázračným liekom na harmonizáciu tretej, čiže solárnej alebo osobnostnej čakry. Tá má okrem slnka rada aj prechádzky popri slnečnicovom či repkovom poli alebo pozorovanie mravenísk. 
 
 
*Bojujete s chorobami srdca? Sužuje vás tlak, tep alebo zvýšená hladina nezdravého cholesterolu v krvi? Objímajte stromy
Jarné obdobie je priam stvorené na takzvanú dendroterapiu. Dreviny disponujú neoblomnou energiou, ktorú veľmi rady odovzdajú človeku. Ich vibrácie možno nasávať troma spôsobmi – dotýkaním sa porastu – pňa, konárov, lístkov či plodov, jeho objímaním, prípadne meditáciou v blízkosti stromu. Ideálnym obdobím na dendroterapiu – teda liečenie pomocou drevín – sú marec, apríl, máj, jún, júl, august a september. Porasty disponujú najsilnejšou energiou v čase medzi 14. a 17. hodinou. 
A ako si vybrať tú svoju drevinu? Vyhľadajte pekný, zdravý strom na príjemnom mieste. Nezáleží na tom, či rastie v lese, v parku, alebo v záhrade. Osloviť vás môže jeho vzrast, tvar i vôňa.  Dotknite sa ho - a len čo pocítite príliv blahodarnej energie, získali ste signál, že práve tento porast je ten váš. Stromu sa nezabudnite poďakovať - aj keď len v duchu. 
Dendroterapia blahodarne vplýva najmä na štvrtú, teda srdcovú, láskovú alebo mierovú čakru. Tá má okrem stromov rada aj prechádzky po bohato zazelenaných lesoch alebo „kúpanie“ sa v jarnom lejaku. Osožné je tiež pozorovanie dúhy.  
 
 
*Mávate problémy s dýchacím aparátom? Siahnite po behu
Jarné obdobie je na šprint ako stvorené. Vytiahnite zo skrine tepláky a bežecké topánky a hajde von. Na beh si vyberte príjemné prostredie – najlepšie v prírode. Športovú aktivitu si doprajte ráno – ešte pred prácou, alebo po nej, aby ste zo svojho ja striasli všetky nadobudnuté ťaživé vibrácie. Okrem toho, že rozprúdite nečinné energie, pomôžete aj svojmu fyzičnu a psychičnu. Beh čistí a harmonizuje celý respiračný aparát, znižuje hmotnosť, spomaľuje proces starnutia, zvyšuje imunitu, skvalitňuje spánok, znižuje tlak a hladinu škodlivého cholesterolu v krvi. 
Beh vám zvýši sebavedomie – získate novú optiku na vlastné ja. Budete komunikatívnejší a otvorenejší jedinec, ktorý sa nebojí ukazovať svetu svoje kvality a plusy. 
Šprint dáva do poriadku najmä piatu, čiže krčnú alebo komunikačnú čakru. Piate energetické centrum má okrem behu rado aj pozorovanie jarnej oblohy či letu vtákov. 
 
 
*Slabnú vám oči? Zaregistrovali ste problémy s ušami? Ste pod nervovým vypätím? Pozorujte hviezdy
Jarná obloha poskytuje brilantné divadlo – aj tá denná, keď možno pozorovať nafúknuté mraky či početné dúhy, aj tá nočná – obsypaná tisíckami ligotajúcich sa hviezd. Ich sledovanie aktivuje takzvané vnútorné pravdy a múdrosti. Človek získa odpovede na mnohé otázky a otázniky – aj také, ktoré ho kvárili dlhší čas. Objavia sa vo forme interných vnuknutí. Pozorovanie blikotajúcich hviezd kreše takzvanú prírodnú myseľ a, naopak, posilňuje myseľ duchovnú. Človek sa tak stáva vnímavejší, intuitívnejší a hojne využívajúci všetky svoje zmysly. Hviezdna obloha upokojuje napäťové a stresové energie. 
Sledovanie kozmického „divadla“ blahodarne vplýva najmä na šiestu čakru – čakru tretieho oka. Tá má okrem hviezd rada aj nočné prechádzky, vstrebávanie jarného vánku alebo ovoniavanie čerstvých bylín. 
 
 
*Sužujú vás psychické ťažkosti? Často vás bolieva hlava? Zle spíte? Cvičte jogu
Jarné obdobie je na cvičenie skupinovej jogy pod holým nebom ako stvorené - tráva je zelenšia, vzduch čerstvejší, šum stromov intenzívnejší, farby kvetov pestrejšie a slnko na nebi žiari oveľa jasnejšie než dosiaľ. Jogín cíti prepoj nielen s okolitou prírodu, ale aj s ostatnými cvičiacimi. Otvárajú sa mu všetky zmysly a vníma spojitosť s univerzom. Pozornosť nesústredí do minulosti ani budúcnosti – jestvuje pre moment tu a teraz. Vďaka tomu sa v jeho ja urovnávajú všetky napäťové, nesúrodé a chaotické myšlienky či emócie. Po kvalitnom cvičení má človek jasno v tom, čo vlastne chce a ktorými chodníčkami sa má vydať. Nachádza totiž súlad s vlastným jadrom – dušou, ktorá je prirodzeným navigátorom po životných cestách. Cviky tlmia interný nepokoj a učia celostnej ľahkosti, slobodnosti a splývavosti.
Joga vznikla pred 3000 rokmi. Hlavnú zásluhu na jej popularizácii v západnom svete majú najmä indickí lektori 19. storočia. Ak sa rozhodnete byť jogínom, nájdite si skúseného učiteľa alebo komunitu.  
Cvičenie pod holým nebom má blahodarné účinky najmä na siedmu, čiže korunnú alebo Božiu čakru. Tá okrem jogy zbožňuje aj vysokohorskú turistiku alebo návštevu takých prírodných miest, z ktorých sála mystika a tajomno.
 
 
Zdroj obrízkov: pixabay