Poznáte tri najčarovnejšie minerálne kamene?

01.09.2016 07:36
 
Disciplína, ktorá sa zaoberá liečbou minerálnymi kameňmi, sa volá litoterapia. Je stará ako ľudstvo samo – už aj starí Egypťania či Rimania využívali dary zeme na likvidáciu najrôznejších neduhov – hmotných aj spirituálnych. Uzdravujúce vibrácie minerálov možno vstrebávať viacerými spôsobmi – meditáciou s kameňmi, popíjaním takzvanej zázračnej vody, v ktorej sa nechá príslušný kamienok vylúhovať niekoľko hodín, prípadne nosením polodrahokamov vo forme šperkov – náramkov, náhrdelníkov, prsteňov alebo náušníc. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú. 
 
Zakúpiť si možno stovky rozličných minerálnych kameňov. Platí pritom jednoduchá rada – nevyberajte si ich podľa kníh, ale pocitovo. Skrátka, „ulapte“ ten kameň, ktorý sa k vám pýta, prípadne z ktorého sála príjemná a upokojujúca energia. Zvoliť si môžete červené, oranžové, žlté, zelené, ružové, biele, fialové, ale aj čierne či sivé kamene. Oficiálny rebríček tých najkrajších minerálov zrejme nejestvuje – šlo by o subjektívny pohľad. Väčšina mystikov či spirituálnych majstrov sa však zhoduje v jednom – k najkrajším a najvznešenejším kameňom patrí serafinit, čaroit a selenit.
 
 
SERAFINIT
 
Ak túžite po kráľovi minerálnych kameňov, zožeňte si serafinit. Zamilujete sa doň na prvý pohľad. Pripomína anjelské krídla. Staré legendy hovoria, že ho do zeme „zasadili“ anjelské mocnosti – teda serafíni. Dôvod? Aby sa s nimi mohli spájať pozemské bytosti. Áno, serafinit je vlastne komunikátor medzi človekom a duchovnou ríšou.  
 
Prekrásny kameň objavil vedec Nikolaj Kokšarov. Zaujímavosťou je, že jediné rozsiahle nálezisko sa nachádza na Sibíri. 
 
Majiteľ serafinitu, ktorý s kameňom intenzívne pracuje, sa postupne stáva novým jedincom. Odkrývajú sa pred ním vždy nové a nové tajomstvá bytia. Duchovná ríša mu umožňuje spirituálne rásť a posúvať sa vpred. Mocnie mu intuícia, posilňuje sa tretie oko. Minerál prebúdza v človeku takzvanú auerolu – teda prirodzenú žiaru. 
 
Vďaka serafinitu sa z ľudskej bytosti strácajú všetky pozemské blokády a zrazu si uvedomí, že planéta Zem je prenádherné a bezpečné miesto na život. Kamienok rozjasňuje karmu, čiže nánosy z predošlých životov, očisťuje prítomný okamih – upravujúc aktuálne myslenie človeka, a kreuje krajšiu a duchovným blahobytom naplnené futúrum. Serafinit teda presvetľuje všetky línie bytia – minulosť, prítomnosť i budúcnosť. Pomáha pri mystických úkonoch, veštení, ale aj liečení a uzdravovaní. 
 
Do poriadku dáva celý čakrový systém. Obzvlášť priaznivo vplýva na štvrtú, šiestu a siedmu čakru – teda srdcové, zmyslové a Božie energetické centrum. To znamená, že z hĺbok človeka odstraňuje negatívne nánosy v podobe nesebalásky, smútku, žiaľu, životnej nestability či nerovnováhy, neviery či závislostí od niečoho alebo od niekoho. Zároveň eliminuje strachy a obavy, skepsu, pocity viny alebo hanby, uzatvorené emócie, hnev, ba dokonca i nenávisť. 
 
Na fyzickej báze blahodarne pôsobí na srdcovo-cievny systém, nervy, psychiku, hlavu ako takú a zmyslové orgány. 
 
Vzácny kameň, ktorý môže mať zelené, šedé, ale i biele odtiene, priaznivo vplýva aj na prostredie, v ktorom je umiestnený. Ruší geopatogénne zóny, odháňa démonov, aktivuje takzvaných prajných duchov domu a do miestností vháňa silné vibrácie požehnania. 
 
Serafinit patrí k drahším kameňom, no jeho kúpu určite neoľutujete. Očisťujte ho pod vlažnou vodou a nabíjajte na slnku. 
 
 
 
SELENIT
 
Ak túžite po silnom očistnom kameni, vo vašej zbierke polodrahokamov by nemal chýbať ani selenit, vláknitá odroda sadrovca. Minerál je zasvätený bohyni Selene. 
 
Podľa gréckej mytológie bola zamilovaná do mladého pastiera. Na toho však Zeus uvalil krutú kliatbu – mladík upadol do večného spánku. Selena, ktorej krása zatieňovala aj žiaru hviezd na nebesiach, za pastierom nesmierne smútila a z očí jej padali mohutné slzy. Tie sa pri dotyku so zemou menili na masívne kryštály. Z nich sa vraj vytvárali selenitové kúsky. Slzy bohyne mali očistný charakter – a táto vlastnosť sa „vliala“ aj do minerálov. Kamienok má navyše pomáhať mileneckým párom, ktoré z určitých príčin nemôžu svoju lásku prejaviť a manifestovať naplno. 
 
Záhadný, takmer priesvitný minerál sa vyznačuje mimoriadne jemnými, ale silnými vibráciami, ktoré blahodarne pôsobia na energetické telo človeka. Harmonizuje čakry, meridiány, do poriadku dáva aj narušený aurický systém. Už len dotýkaním sa selenitu pocítite príliv univerzálnej energie. Tá má nielen očistné, ale aj liečebné a vitalizačné účinky. Kamienok spája s anjelskými bytosťami a pri meditáciách s ním môžete nadviazať kontakt s  duchovnými sprievodcami. 
 
Selenit vytvára pokoj a mier, jeho majiteľ sa stáva harmonickým a empatickým človekom. Ruší hádky, spory a konflikty. Do priestorov vnáša rovnováhu a súlad. Likviduje geopatogénne zóny. Chráni pred porobeninami a jedovatými šípmi. 
 
S obľubou ho využívajú telepati a jasnovidci - pomáha pri veštení a nazeraní do tajov futúra. 
 
Vzácny minerál rozpúšťa citové alebo intímne blokády. Pomáha pri odpúšťaní tým, čo ranili naše city. Je tiež kameňom zamilovaných. Párom, ktoré sa skutočne milujú, umožňuje prekonať všetky nástrahy pozemského bytia. 
 
Selenit možno použiť pri akýchkoľvek zdravotných ťažkostiach. Stačí s ním pár minút v pokoji meditovať, prípadne ho prikladať na bolestivé miesta. Blahodarne vplýva na pohybový aparát, ale aj urogenitálny trakt. Lieči ochorenia očí, harmonizuje psychiku a nervový systém. Selenitové tyčinky poslúžia ako jemná masážna pomôcka. 
 
 
 
ČAROIT
 
Vzácny fialový polodrahokam prináša do života vše-transformáciu. Človek môže jeho energiu a vibráciu zužitkovať na zmenu myslenia, postojov, pocitov, ale aj na reálne a uchopiteľné „korektúry“ bytia – pritiahnutie duchovnej polovičky, lepšej práce, väčšieho množstvo peňazí či kvalitnejšieho zdravia. Čaroit spája s mocnosťami nebies, ktoré sa rady postarajú o splnenie pozemských prianí – samozrejme, za predpokladu, že rezonujú s požiadavkami najvyššieho dobra. 
 
Minerál má silné očistné funkcie. Hĺbky človeka zbavuje negatívnych a ťažkých energií, oslabujúcich činnosť čakier. „Láme“ strachy a obavy, pocity viny, hanby, nesebalásky, žiaľu, smútku, nenávisti, zloby, jedovitosti či neviery. Sceľuje aurickú štruktúru, a tak chráni pred vplyvom záporných „šípov“ z okolia. 
 
Rozpohybúva stojace životné vody, a preto mohutnou silou pomáha tým osobám, ktoré uviazli na mŕtvom bode – v akejsi životnej slučke. Dodáva chuť uskutočniť nevyhnutné životné zmeny – v ľubovoľnej sfére bytia. Človeka učí jednať spontánne, no zároveň rozvážne. 
 
Kameň možno použiť pri spirituálnych úkonoch a zdravej ezoterike či mystike. Mnohým jasnovidcom pomáha pri nazeraní do nadchádzajúcich udalostí. Hojne sa využíva aj pri rituáloch, ktorých cieľom je pozitívna transformácia života. Priťahuje vizionárske sny. 
 
Čaroit, ktorý vás ohromí prekrásnou perleťovou štruktúrou s odleskmi lilavej, zlatej, hnedej, zelenej aj čiernej farby, spája s anjelskou ríšou. Človeku umožňuje channelovať – teda viesť transcendentálny dialóg so svetelnými entitami. Prostredníctvom kamienka sa možno spojiť so strážnym anjelom, prípadne aj archanjelskou ríšou. Jeho „patrónom“ je archanjel Raziel – anjel pretavovania snov a túžob do reality. Aj preto vám vzácny kameň splní i tie najtajnejšie priania. 
 
Na fyzickej báze harmonizuje psychiku, nervový systém, utlmuje bolesti hlavy, lieči choré oči aj uši. Skvalitňuje spánok, priťahuje príjemné a upokojujúce sny. Lieči kardiovaskulárny systém, rozpohybúva lymfu. Na energetickej báze dáva do poriadku najmä štvrtú, čiže srdcovú, a siedmu, teda korunnú čakru. 
 
Čaroit bol objavený v roku 1948, no svoj názov dostal oveľa neskôr. Nie však podľa toho, že oplýva čarovnou silou, ale preto, že jeho nálezisko sa nachádza pri rieke Čara v Jakutsku.