Veštec Peter učí o mineráloch. Všetko o kúzelnom KARNEOLE

31.05.2017 21:00
 
Koreňovú sústavu majú nielen stromy, ale aj ľudia – hoci ju voľným okom nevidíme. Z nášho Ja vychádzajú vyživovacie „špagáty“, ktoré nás spájajú s energiami zeme. Ak je sústava pevná, mohutná a vitálna, milujeme život – vychutnávame si ho plnými dúškami. Tešíme sa z každučkej udalosti, ktorá nám „vkĺzne“ na osudové cesty. Problémy a peripetie vnímame ako možnosť posunúť sa vpred. Naopak, ak sú naše korene slabé, úzke, poškodené alebo popretŕhané, matka zem nám nedokáže poskytnúť adekvátnu masu pozitívnej energie – hoci by chcela. Výsledkom je slabá zakorenenosť. A tá sa prejavuje rôzne – život vnímame ako miesto plné zla, temnoty a prekážok, denno-denne bojujeme s existenčnými otáznikmi, sme plní nenávisti či potupy, lomcujú nami negatívne myšlienky aj emócie, bývame skeptickí, ale aj ustráchaní a uzavretí vo svojej životnej „škrupine“. 
 
Matka príroda má obrovskú moc a do „balíčka“ jej služieb človeku patrí aj zakoreňovanie – teda posilňovanie, vitalizovanie a harmonizovanie našich „špagátov“. Pomocnú „ruku“ poskytujú minerály. Mimoriadne silným kameňom je karneol. Spoznáte ho podľa typickej oranžovo-červenej farby, pripomínajúcej mäso. 
 
 
Vzácny kameň bol obľúbeným „komponentom“ starých Egypťanov – vedno s tyrkysom a lapisom. Z minerálov vyrábali šperky. Verili, že karneol chráni pred smrťou. Zároveň ho umiestňovali na telo zosnulého, aby mu v posmrtnej ríši pomohol nájsť cestu k svetlu a strážil pred zlovestnými démonmi. 
 
Aj v období stredoveku slúžil ako „odbíjací“ kameň. Odháňal nočné mory, ale ja neprajníkov, manipulátorov alebo „čítačov“ myšlienok. Ľudstvo verilo, že ho ochráni pred poveternostnými nástrahami, vrátane hromov a bleskov. Ak sa niekomu snívalo o „mäsitom“ karneole, dostal tak signál „zhora“, že sa blíži nebezpečenstvo – prírodná pohroma, tragédia v rodine alebo človek-škodca. 
 
 
Karneol sa spája najmä s prvou, čiže základnou, a druhou, teda sexuálnou čakrou. Jeho „portfólium“ energetických účinkov je pestré: 
*Dodávanie radosti do života.
*Eliminácia strachov a obáv rôzneho druhu.
*Cibrenie odvahy. 
*Posilňovanie nádeje – a to aj v najkrízovejších situáciách. 
*Zvyšovanie pozitívnej vibrácie človeka, a teda i „lámanie“ skepsy a záporného očakávania. 
*Rozpohybúvanie stojacich životných „vôd“.
*„Rozpúšťanie“ pasivity a lenivosti. 
*Nachádzanie správnych ciest – ciest, ktoré rezonujú s potrebami duše. 
*Skvalitňovanie sexuálneho života. 
*Odstraňovanie nevery a jej spúšťačov. 
*Povzbudzovanie sebalásky a sebaúcty. 
*Zabúdanie na krivdy, bolesti, sklamania či zrady z minulosti. 
 
Karneol blahodarne vplýva na:
*Pohybový aparát – chrbticu, kosti, kĺby, šľachy, svalovú hmotu. 
*Urogenitálny trakt – mechúr, močové cesty, obličkový systém.
*Krv a lymfu. 
 
Oranžovo-červený kameň čistíme raz za dva týždne pod tečúcou vodou. Nabíja sa na slnečných lúčoch. 
 
 
Zdroj obrázkov: pixabay